PublishPress Capabilities - en to sv_SE translation catalogue (36 entries)

en: Warning:
sv_SE: Varning:

en: The active plugin %s is not compatible with your PHP version.
sv_SE: Det aktuella pluginet %s är inte kompatibelt med din version av PHP.

en: %s is required for this plugin.
sv_SE: %s krävs för detta plugin.

en: Delete
sv_SE: Ta bort roll

en: Capabilities
sv_SE: Behörigheter

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Backup
sv_SE: Säkerhetskopiera

en: Role Capabilities
sv_SE: Behörigheter

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Level:
sv_SE: Nivå:

en: Add Capability
sv_SE: Lägg till behörigheter

en: New backup saved.
sv_SE: Ny säkerhetskopiering har sparats.

en: Restore failed. No backup found.
sv_SE: Återställningen misslyckades. Ingen säkerhetskopia hittades.

en: Needed function to create default roles not found!
sv_SE: En viss funktion saknas för att skapa en standardroll.

en: Roles and Capabilities reset to WordPress defaults
sv_SE: Roller och behörigheter har återställts till WordPress standardvärden

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Backup Roles and Capabilities
sv_SE: Återställ roller och behörigheter

en: Reset WordPress Defaults
sv_SE: Återställ WordPress standardvärden

en: WARNING:
sv_SE: VARNING:

en: Reseting default Roles and Capabilities will set them to the WordPress install defaults.
sv_SE: Att återställa standardvärderna för roller och och behörigheter kommer att återställa dem till WordPress standardvärden.

en: If you have installed any plugin that adds new roles or capabilities, these will be lost.
sv_SE: Om du har installerat något plugin som lägger till nya roller och behörigheter kommer dessa att försvinna.

en: It is recommended to use this only as a last resource!
sv_SE: Det är rekommenderat att använda detta som en sista utväg!

en: You are about to reset Roles and Capabilities to WordPress defaults.
     'Cancel' to stop, 'OK' to reset.
sv_SE: Du håller på att återställa roller och behörigheter till WordPress standardvärden.
    'Avbryt' för att stoppa, 'OK' för att återställa.

en: Reset to WordPress defaults
sv_SE: Återställ till WordPress standardvärden

en: Edit Roles
sv_SE: Redigera roller

en: New role created.
sv_SE: Ny roll har skapats

en: Error: Failed creating the new role.
sv_SE: Fel: Det gick inte att skapa en ny roll.

en: Incorrect capability name.
sv_SE: Fel på namnet för behörigheten

en: Bad form received.
sv_SE: Felande formulär har skickats.

en: You cannot remove Manage Capabilities from Administrators
sv_SE: Du kan inte ta bort 'Ändra rättigheter' för Administratörer

en: Role
sv_SE: Roll

en: New capability added to role.
sv_SE: Nu behörighet har skapats.

en: Bad form Received
sv_SE: Ett felande formulär har skickats

en: Cannot delete default role. You <a href="%s">have to change it first</a>.
sv_SE: Kan inte ta bort standard rollen. Du <a href="%s">måste ändra den först</a>.

en: Create New Role
sv_SE: Skapa ny roll

en: Copy
sv_SE: Kopiera
