Events Calendar Pro - en to sk translation catalogue (233 entries)

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: month
sk: mesiac

en: All %s
sk: Všetky %s

en: Additional Fields
sk: Dodatočné polia

en: Country
sk: Krajina

en: Hide related events
sk: Skryť súvisiace udalosti

en: Phone
sk: Telefón

en: Remove related events from the single event view
sk: Vymazať zoznam súvisiacich udalosti zo zobrazenia jednotlivej udalosti

en: Price
sk: Cena

en: Week Day Format
sk: Formát pre týždeň

en: Filters
sk: Filtre

en: Enter the format to use for week days. Used when showing days of the week in Week view.
sk: Zadajte formát pre používanie dní v týždni. Používa sa pre zobrazenie dní v týždni v týždennom zobrazení.

en: remove
sk: odstrániť

en: Match all
sk: Zodpovedá všetkým

en: Match any
sk: Nezodpovedá žiadny

en: Add a filter
sk: Pridať filter

en: If this is your first time using The Events Calendar Pro, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
sk: Pokiaľ teraz začínate s doplnkom Kalendár udalosti PRO, čaká na vás príjemné prekvapenie a ste na správnej ceste vytvoriť vašu prvú udalosť. Tu nájdete základné informácie, ktoré môžu byť nápomocné pre začiatočníkov.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
sk: %sPríručka nového užívateľa%s bola vytvorená práve pre vás. Pomocou video sprievodcov a písaných návodov sprevádzaných obrázkami (screenshots) prestanete byť v krátkom čase začiatočníkom.

en: Hide this widget if there are no upcoming events:
sk: Ukryť tento widget ak neexistujú najbližšie konajúce udalosti:

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
sk: %sNajčastejšie otázky k inštálacii/nastavaniam%s na našej stránke podpory vám poskytne prehľad o tom, čo doplnok dokáže a čo nie. Táto sekcia často kladených otázok je nápomocná v prípadoch základnej inštalácie, ktoré nie sú riešené v príručke nového užívateľa.

en: Event:
sk: Udalosť:

en: Take care of your license key. Though not required to create your first event, you'll want to get it in place as soon as possible to guarantee your access to support and upgrades. %sHere's how to find your license key%s, if you don't have it handy.
sk: Nezabudnite na váš licenčný kľúč. Nie je potrebný pre vytvorenie vašej prvej udalosti, ale uistite sa čim najskôr, že je na svojom mieste a budete mať zaručenú plnú podporu a akutalizácie.  %sTu je návod ako nájsť licenčný kľúč%s, ak ho nemáte po ruke.

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
sk: Pokiaľ ste dobrodružnej povahy, možete rovno vstúpiť do menu Kalendára udalosti a vytvoriť vašu prvú udalosť.

en: Countdown Completed Text:
sk: Text pre ukončenie odpočítavania:

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
sk: Písaná dokumentácia má predsalen svoje obmedzenia... niekedy, potrebujete pomoc od skutočnej osoby. A práve tu vstupuje do hry %sfórum podpory%s.

en: Venue:
sk: Miesto konania:

en: Users who have purchased an Events Calendar PRO license are granted total access to our %spremium support forums%s. Unlike at the %sWordPress.org support forum%s, where our involvement is limited to identifying and patching bugs, we have a dedicated support team for PRO users. We're on the PRO forums daily throughout the business week, and no thread should go more than 24-hours without a response.
sk: Užívatelia, ktorí si predplatili Kalendár podujatí PRO licenciu, majú garantovaný plný prístup k nášmu %sprémiovému fóru podpory%s. Narozdiel od %sWordPress.org fóra podpory%s, kde je naša účasť obmedzená na identifikáciu a zaplátavanie chýb, máme pre našich PRO užívateľov špeciálny tím podpory. Na našich PRO fórach sme k dispozícii počas celého pracovného týždňa a vaša otázka by nemala zostať bez odpovede dlhšie ako 24 hodín.

en: Our number one goal is helping you succeed, and to whatever extent possible, we'll help troubleshoot and guide your customizations or tweaks. While we won't build your site for you, and we can't guarantee we'll be able to get you 100% integrated with every theme or plugin out there, we'll do all we can to point you in the right direction and to make you -- and your client, as is often more importantly the case -- satisfied.
sk: Našim hlavným cieľom je vám pomôcť čo v najväčšej miere pri riešení problémov a poskytnutí rád pri otázkach prispôsobenia alebo vylepšenia. Pretože nie sme pri vytváraní vašich stránok, nevieme vám garantovať úplnú integráciu s každou šablónou alebo doplnkom, posnažíme sa urobiť všetko preto, aby sme vás nasmerovali správnym smerom a aby ste boli spokojní nielen vy -- ale to je častokrát dôležitejšie -- vaši klienti.

en: No default set
sk: Nie sú nastavené predvolené nastavenia

en: Before posting a new thread, please do a search to make sure your issue hasn't already been addressed. When posting please make sure to provide as much detail about the problem as you can (with screenshots or screencasts if feasible), and make sure that you've identified whether a plugin / theme conflict could be at play in your initial message.
sk: Pred založením novej témy v diskusii, prosím prehľadajte ostatné a skontrolujte, či sa už nejaká téma nerieši váš problém. Pri písaní príspevku prosím uveďte čo najviac detailov o vašom probléme (pokiaľ je to možné aj screenshoty) a nezabudnite v úvodnej správe uviesť či doplnok môže byť v konflikte s doplnkom / šablónou.

en: The current default organizer is: %s
sk: Súčasný predvolený organizátor je:  %s

en: The current default venue is: %s
sk: Súčasné predvolené miesto konania je:  %s

en: Address:
sk: Adresa:

en: The current default address is: %s
sk: Súčasná predvolená adresa je:  %s

en: Settings
sk: Nastavenia

en: The current default city is: %s
sk: Súčasné predvolené mesto je:  %s

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
sk: Miesto udalosti aktualizované. <a href="%s">Zobraziť miesto udalosti</a>

en: The current default state is: %s
sk: Súčasný predvolený štát je:  %s

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
sk: Miesto udalosti publikované. <a href="%s">Zobraziť miesto udalosti</a>

en: The current default province is: %s
sk: Súčasný predvolený región je:  %s

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
sk: Miesto udalosti odoslané. <a target="_blank" href="%s">Náhľad miesta udalosti</a>

en: The current default postal code/zip code is: %s
sk: Súčasné predvolené PSČ je:  %s

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
sk: Miesto udalosti naplánovaný na: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Náhľad miesta udalosti</a>

en: The current default country is: %s
sk: Súčasná predvolená krajina je:  %s

en: The current default phone is: %s
sk: Súčasný predvolený telefón je:  %s

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
sk: Koncept miesta udalosti aktualizovaný. <a target="_blank" href="%s">Náhľad miesta udalosti</a>

en: Date out of range.
sk: Dátum mimo rozsah.

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
sk: Organizátor aktualizovaný. <a href="%s">Zobraziť organizátora</a>

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
sk: Organizátor publikovaný. <a href="%s">Zobraziť organizátora</a>

en: (See all)
sk: (Zobraziť všetko)

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
sk: Organizátor odoslaný. <a target="_blank" href="%s">Nahľad organizátora</a>

en: <span>&laquo;</span> Previous Week
sk: <span>&laquo;</span> Minulý týždeň

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
sk: Organizátor naplánovaný na: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Náhľad organizátora</a>

en: Next Week <span>&raquo;</span>
sk: Nasledujúci týždeň <span>&raquo;</span>

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
sk: Koncept organizátora aktualizovaný. <a target="_blank" href="%s">Náhľad organizátora</a>

en: Support
sk: Podpora

en: View All Add-Ons
sk: Zobraziť všetky doplnky

en: Week
sk: Týždeň

en: Find out more
sk: Vyhľadať viac informácií

en: Photo
sk: Foto

en: Week Of
sk: V týždni

en: The events calendar mini calendar widget
sk: Kalendár udalosti vo forme mini kalendár widget

en: All Day
sk: Celý deň

en: Events Calendar
sk: Kalendár udalosti

en: Hours
sk: Hodiny

en: Week Navigation
sk: Týždenná navigácia

en: days
sk: dni

en: hours
sk: hodiny

en: sec
sk: s

en: Edit Series
sk: Editovať kategóriu

en: View More&hellip;
sk: Zobraziť viac&hellip;

en: Break from Series
sk: Vylúčiť z kategórie

en: Edit Future Events
sk: Upravit budúce udalosti

en: Break this event out of its series and edit it independently
sk: Vylúčiť túto udalosť z kategórie a upraviť ju samostatne

en: Edit Single
sk: Upravit jednotlivo

en: Split the series in two at this point, creating a new series out of this and all subsequent events
sk: Rozdelením kategórie do dvoch na tomto mieste, vytvoríte novú kategóriu z tejto udalosti a všetky nasledujúce udalosti

en: Edit Upcoming
sk: Upraviť nadchádzajúce udalosti

en: Edit all events in this series
sk: Upraviť všetky udalosti v kategórii

en: Edit All
sk: Upraviť všetky

en: Move all events in this series to the Trash
sk: Premiestniť všetky udalosti v kategórii do koša

en: Trash Series
sk: Odstrániť kategóriu

en: Delete all events in this series permanently
sk: Odstrániť všetky udalosti v kategórii navždy

en: Delete Series Permanently
sk: Odstrániť kategóriu navždy

en: Restore all events in this series from the Trash
sk: Obnoviť všetky udalosti z koša v tejto kategórii

en: Restore Series
sk: Obnovené kategórie

en: Monthly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
sk: Vlastné mesačné opakovanie nesmie mať nastavenú pomĺčku ako voľbu dňa.

en: Yearly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
sk: Vlastné ročné opakovanie nesmie mať nastavenú pomľčku ako voľbu dňa.

en: day
sk: deň

en: last
sk: posledný

en: Monday
sk: Pondelok

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Wednesday
sk: Streda

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Friday
sk: Piatok

en: Saturday
sk: Sobota

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: , and
sk: , a

en: and
sk: a

en: January
sk: Január

en: February
sk: Február

en: March
sk: Marec

en: April
sk: Apríl

en: May
sk: Máj

en: June
sk: Jún

en: July
sk: Júl

en: October
sk: Október

en: , and
sk: , a

en:  and
sk: a

en: Recurring event instances
sk: Opakujúce sa inštancie udalosti

en: Show only the first instance of each recurring event (only affects list-style views).
sk: Zobraziť iba prvú inštanciu každej opakujúcej sa udalosti (má iba vplyv na zobrazenia typu zoznam).

en: Front-end recurring event instances toggle
sk: Rozbaľovanie opakujúcich inštancií udalosti na webe

en: Allow users to decide whether to show all instances of a recurring event.
sk: Povoliť užívateľom možnosť pre zobrazenie všetkých inštancií opakujúcej sa udalosti.

en: Clean up recurring events after
sk: Vyčistit opakujúce sa udalosti po uplynutí

en: Automatically remove recurring event instances older than this
sk: Automaticky odstrániť opakujúce sa inštancie udalosti staršie ako

en: Create recurring events in advance for
sk: Vytvoriť opakujúce udalosti na dobu

en: Recurring events will be created this far in advance
sk: Opakujúce udalosti budú vytvorené na dobu

en:  months
sk:  mesiace

en: You are currently editing all events in a recurring series.
sk: Práve upravujete všetky opakujúce sa udalosti v kategórii.

en: You are about to split this series in two.
    
    The event you selected and all subsequent events in the series will be separated into a new series of events that you can edit independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
sk: Chystáte sa túto kategóriu rozdeliť do dvoch.
    
    Zvolená udalosť a všetky nasledujúce udalosti v kategórii budú rozdelené do novej kategórie udalostí, ktorú môžete upraviť nezávisle od pôvodnej kategórie.
    
    This action cannot be undone.

en: You are about to break this event out of its series.
    
    You will be able to edit it independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
sk: Chystáte sa vylúčiť túto udalosť z jej kategórie.
    
    Budete mať možnosť ju upraviť samostatne v pôvodnej kategórii. 
    
    Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

en: Are you sure you want to trash all occurrences of these events?
sk: Ste si istí, že chcete odstrániť všetky výskyty týchto udalosti?

en: Other
sk: Iné

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong>.
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky pre udalosti v alebo blízko <strong>"%s"</strong>.

en: No matching events listed under %s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
sk: Neexistujú žiadne udalosti zodpovedajúce v %s. Prosím vyškúšajte plné zobrazenie kalendára pre kompletný zoznam udalostí.

en: There were no results found.
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky pre <strong>"%s"</strong> tento týždeň. Skúste vyhľadať v inom týždni.

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky pre udalosti v tomto alebo blízko <strong>"%s"</strong> tohto týždňa. Skúste vyhľadávať v inom týždni.

en: No results were found for this week. Try searching another week.
sk: Pre daný týždeň neboli nájdené žiadne výsledky. Skúste hľadať v inom týždni.

en: Displays a list of upcoming events at a specific venue.
sk: Zobraziť zoznam najbližších udalosti so špecifickým miestom konania.

en: Events Featured Venue
sk: Odporúčané miesto konania - pre udalosť

en: Use a custom list of countries
sk: Použiť vlastný zoznam krajín

en: Use additional fields to add unique content fields to the event admin, which can be used by anyone who creates events. Upon publication they'll appear in the event metabox that accompanies your event listing, alongside the date/time/venue/organizer/etc. </p><p>Each new piece of data needs:
sk: Pomocou dodatočných polí si do editora udalosti môžete pridať pole pre špecifický obsah. Dodatočné pole môže použiť hocikto, kto môže vytvárať udalosť. Po publikovaní sa zobrazí v metaboxe  výpisu pre udalosť spoločne s dátumom/časom/miestom konania/organizátorom/atď.</p><p>Každý nový údaj musí mať:

en: Label (e.g. Meal Plans)
sk: Názov (napr. Stravovací plán)

en: At least one option (e.g. Vegetarian, Kosher, Paleo)
sk: Pre výber aspoň jednej možnosti (napr. vegetariánske, košér)

en: Field type. These are:
sk: Typ poľa. Môže byť:

en: Text - for the user to input text
sk: Text - pre vloženie užívateľského textu

en: URL - for the user to input a URL
sk: URL - pre vloženie užívateľskej URL adresy

en: Checkbox - for multiple choice
sk: Zaškrtávacie políčko - pre voľbu viacerých možností zároveň

en: Radio Button - to select only one
sk: Prepínač - pre voľbu jednej možnosti

en: Dropdown Menu - for a dropdown menu
sk: Rozbaľovacie menu -

en: Field Label
sk: Názov poľa

en: Field Type
sk: Typ poľa

en: Options (one per line)
sk: Možnosť (jedna na riadok)

en: Radio
sk: Prepínač

en: Checkbox
sk: Zaškrtávacie políčko

en: Enter the field label as you want it to appear (this will be the label in the same way "Start Date," "Organizer," etc appear in the event details box on the frontend). Select whether the field will be a text field; URL field; radio buttons; checkboxes; or a dropdown. All of these with the exception of text and URL allow for multiple options to be included, which you can add — one per-line — in the right-hand column. If you feel flummoxed, we've got you covered with a %s.
sk: Zadajte názov polia, kotrý si želáte zobrazovať (názov sa zobrazí v záhlaví panelu údajov o udalosti, rovnako ako polia  "Dátum začiatku," "Organizátor,", atď).  Vyberte či ide o textové pole; URL pole; prepínač, zaškrtávacie pole; alebo rozbaľovací zoznam. Všetky typy s výnimkou textového poľa a URL umožňujú zadávať viacej položiek, ktoré môžete pridávať  — jednu na riadok  —  v pravom stĺpci. Pokiaľ sa cítite zmätený, pripravili sme pre vás %s.

en: Editor "Custom Fields" meta box
sk: Editor "Uživateľské pole" meta box

en: Show
sk: Zobraziť

en: Hide
sk: Skryť

en: Enabling this option this will not remove custom field data or functionality, just the default meta box editor.
sk: Táto voľba neodstráni dáta či funkcionalitu z užívateľského poľa, zmení iba viditeľnosť predvoleného metaboxu.

en: Are you sure you wish to remove this field and its data from all events? Once you click OK this cannot be undone.
sk: Ste si istí, že si želáte odstrániť toto pole a jeho dáta zo všetkých udalosti? Ak kliknete na tlačidlo OK, zmeny sa nedajú vrátiť späť.

en: event
sk: udalosť

en: events
sk: udalosti

en: None
sk: Žiadny

en: On
sk: Dňom

en: You must select a recurrence end date
sk: Musíte vybrať dátum, ktorý ukončí opakovanie

en: The Events Calendar
sk: Kalendár udalostí

en: Daily
sk: Denne

en: To begin using Events Calendar PRO, please install the latest version of <a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a>.
sk: Začnite používať Kalendár udalosti PRO, prosím nainštalujte si najnovšiu verziu  <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Kalendár udalosti</a>.

en: Start Date
sk: Dátum začiatku

en: Weekly
sk: Týždenne

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: Event Cost
sk: Vstupné na udalosť

en: Monthly
sk: Mesačne

en: Event Cats
sk: Rubrika udalosti

en: Title
sk: Titulok

en: Yearly
sk: Ročne

en: Recurring
sk: Opakujúce

en: Every
sk: Každý

en: Description
sk: Popis

en: Frequency of recurring event must be a number
sk: Frekvencia opakovania udalosti musí byť číslo

en: Is
sk: je

en: Is Not
sk: nie je

en: On and After
sk: Počas a po uplynutí

en: On and Before
sk: Počas a pred uplynutím

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Search
sk: Vyhľadať

en: A widget that displays the next upcoming x events.
sk: Widget zobrazuje najbližších x konajúcich sa udalosti.

en: Events List
sk: Zoznam udalosti

en: Upcoming Events
sk: Najbližšie udalosti

en: Displays the time remaining until a specified event.
sk: Zobrazenie zostavajúceho času do určitej udalosti.

en: Events Countdown
sk: Odpočítavnie do začiatku udalosti

en: Add another
sk: Pridať ďalší

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Recurrence Description:
sk: Popis pre opakovanie:

en: Distance
sk: Vzdialenosť

en: Map view search distance limit
sk: Limit vzdialenosti pre hľadanie v mapovom zobrazení

en: No Default
sk: Nie je predvolené

en: Set the distance that the location search covers (find events within X distance units of location search input).
sk: Nastaviť vzdialenosť pre hľadanie miesta (vyhľadá udalosť v dosahu X jednotiek od vzdialenosti miesta).

en: Select a State
sk: Vyberte štát

en: <p>Choose the default venue & organizer. Set default address information to save time when entering a new venue or organizer.</p><p>You can override these settings as you enter a new event.</p>
sk: <p>Zvoľte predvolené miesto udalosti & organizátora. Pre šetrenie času nastavte predvolenú adresu pri zadávaní nového miesta udalosti alebo organizátora</p><p>Tieto nastavenie môžete prepísať pri zadávaní novej udalosti.</p>

en: Miles
sk: Míle

en: Options
sk: Možnosti

en: Kilometers
sk: Kilometre

en: Fix geolocation data
sk: Opraviť geolokačné dáta

en: Organizer
sk: Organizátor

en: Default organizer
sk: Prednastavený organizátor

en: Hide location search
sk: Skryť hľadanie miesta

en: No saved organizers yet.
sk: Zatiaľ neboli uložení žiadni organizátori.

en: Removes location search field from the events bar on all views except for map view.
sk: Odstrániť pole pre vyhľadávanie miesta z lišty udalosti pre všetky zobrazenia okrem mapového zobrazenia.

en: Venue
sk: Miesto konania

en: Map
sk: Mapa

en: Default venue
sk: Prednastavené miesto konania

en: Near
sk: Blízko

en: No saved venues yet.
sk: Zatiaľ neboli uložené žiadne miesta konania.

en: Location
sk: Miesto

en: Address
sk: Adresa

en: You can use this setting to set specific, individual defaults for any new Venue you create (these will not be used for your default venue).
sk: Pomocou týchto nastavení môžete nastaviť špecifické, individuálne predvolenia pre hocijaké miesto udalosti, ktoré vytvoríte (nebude použité pre predvolené miesto udalosti).

en: Default address
sk: Prednastavená adresa

en: Default city
sk: Prednastavené mesto

en: Fix venues data
sk: Opraviť dáta pre miesta konania udalosti

en: Default state
sk: Prednastavený štát

en: You have venues for which we don't have Geolocation information. <a href='%s'>Click here to generate it</a>.
sk: Pre niektoré miesta konania udalostí nie sú k dispozícii geolokačné informácie. <a href='%s'>Kliknite tu pre ich vytvorenie</a>.

en: Default province
sk: Prednastavený kraj

en: Fixed geolocation data for %d venues
sk: Geolokačné dáta boli nastavené pre %d miesto konania

en: Default postal code/zip code
sk: Prednastavené PSČ

en: Default country
sk: Prednastavená krajina

en: Type: %s %s
sk: Typ: %s %s

en: Default phone
sk: Prednastavený telefón

en: Dropdown
sk: Rozbaľovací zoznam

en: One country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom. <br> (Replaces the default list.)
sk: Jedna krajina na riadok v nasledovnom formáte: <br>US, Spojené štáty americké <br> UK, Spojené kráľovstvo. <br> (Nahradiť predvolený zoznam.)

en: Radio Buttons
sk: Prepínače

en: Title:
sk: Názov:

en: week
sk: týždeň

en: Number of events to show:
sk: Počet zobrazených udalostí:

en: photo
sk: foto

en: Display:
sk: Zobraziť:

en: City
sk: Mesto

en: State (US) Or Province (Int)
sk: Kraj

en: Default Content
sk: Prednastavený obsah

en: Postal Code
sk: PSČ
